Przejdź do treści
Bezpłatna wysyłka wszystkich zamówień w USA!
Bezpłatna wysyłka wszystkich zamówień w USA!
Raising BDNF Levels

Podnoszenie poziomu BDNF (czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego)

Owoc kawy, znany również jako kawowiec, stosunkowo mały, okrągły owoc pestkowy wytwarzany przez kawę, przyciągnął ostatnio wiele uwagi naukowców ze względu na doniesienia o korzyściach neuroprotekcyjnych i neurokognitywnych. Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które suplementowały ten naturalny składnik, najprawdopodobniej zauważyłeś różną poprawę swoich zdolności poznawczych i ogólnego samopoczucia. Cóż, według opublikowanych badań klinicznych istnieje wiele dobrych powodów, dla których tak się dzieje. Zagłębmy się razem, aby zobaczyć, jak ekstrakt z owoców kawy oddziałuje na nasze mózgi i ciała oraz jakie są możliwe korzyści z tej zależności.

Badania pokazują, że owoce kawy zwiększają poziom neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego (BDNF)
Neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego (BDNF) to fantazyjne słowo, którego używamy do opisania pewnego białka, które ma kluczowe znaczenie dla utrzymania jednego z najważniejszych elementów naszego przetrwania – naszych neuronów. Twoje neurony są głównym powodem, dla którego jesteś w stanie przeczytać ten tekst, zdecydować, czy zjesz kolejny kawałek czekolady, umiesz jeździć na rowerze, przypomnieć sobie wakacje, które miałeś w zeszłym roku, zagrać w Call of Duty, a nawet marzyć noc. Aby skutecznie wykonać którekolwiek z tych działań, Twoje neurony muszą zachować zdrowie, a celem życia BDNF jest zagwarantowanie, że tak się stanie.

Jak sugerują badania, owoce kawy mogą mieć bezpośredni wpływ na BDNF. Co ciekawe, wykazano, że nawet w małej dawce jagody kawowe szybko zwiększają poziom BDNF w organizmie, nawet o 140% w ciągu godziny. Dla Twojej informacji, w przypadku depresji, lęku lub bezsenności, poziomy BDNF są zwykle niższe. To kolejny przykład tego, jak nasz układ nerwowy może zostać upośledzony w przypadku zaburzeń psychicznych. Wydaje się, że ilość procyjanidyn zawartych w owocach kawy jest głównym wyjaśnieniem tego ogromnego wzrostu BDNF w naszych organizmach. Dlatego też, ponieważ CF prowadzi do podwyższonego poziomu tego ochronnego białka w naszym organizmie, naturalne jest zauważanie efektów prokognitywnych w codziennym życiu, gdy je spożywasz.

*Oświadczenia te nie zostały ocenione przez administrację ds. żywności i leków. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Jeśli jesteś w ciąży lub jesteś pod opieką lekarską, skonsultuj się z lekarzem.

Bibliografia

Reyes-Izquierdo T. i in. Modulacyjny wpływ ekstraktu z owoców kawy na poziom neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego w osoczu u zdrowych osób. Br J. Nutr. 2013;110(3):420-425. doi: 10.1017/S0007114512005338.

Reyes-Izquierdo T. i in. Stymulujący wpływ proszku koncentratu całej kawy na poziom całkowitego i egzosomalnego czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego w osoczu u zdrowych osób: ostre wewnątrzobiektowe badanie kliniczne. Br J. Nutr. 2013.

Pandey KB, Syed IR. Polifenole roślinne jako przeciwutleniacze dietetyczne w zdrowiu i chorobie człowieka. Oxid Med Cell Longev. 2009;2(5):270-278. doi: 10.4161/oxim.2.5.9498.

Mullen W i in. Procedury ekstrakcji mają wpływ na profile przeciwutleniaczy i kwasu chlorogenowego w całych owocach kawy. J Rolnictwo Chem. 2011;59(8):3754-3762. doi: 10,1021/jf200122m.

Kennedy, D. i Haskell, C. (2016). Badanie ostrego wpływu napojów zawierających fenole na nastrój i wydajność poznawczą u zdrowych dorosłych (s. 44). Newcastle upon Tyne: Centrum Badań nad Mózgiem, Wydajność i Żywienie, Uniwersytet Northumbria.

Jack Cotter, Neil Fawkes i Neil Shah (2021): Ekstrakt z owoców kawy – odżywczy stymulator endogennego BDNF, Nutritional Neuroscience, DOI: 10.1080/1028415X.2021.1913953

Poprzedni artykuł Więcej energii i mniejsze zmęczenie
Następny artykuł Poczucie większej czujności

zostaw komentarz

Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed wyświetleniem

* Wymagane pola

Purchase options
Select a purchase option to pre order this product
Countdown header
Countdown message


DAYS
:
HRS
:
MINS
:
SECS